Jesteś tutaj: Start / WSPÓŁPRACA / INFORMACJE

INFORMACJE

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Program UE "Europa dla obywateli" - zaproszenie na spotkanie informacyjne w Lublinie, 16 stycznia 2020 r.

20 grudnia 2019

Szanowni Państwo,

W ramach współpracy instytucji oraz wsparcia działań i rozwoju jednostek samorządu terytorialnego, instytucji kultury i trzeciego sektora, Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego serdecznie zaprasza przedstawicieli samorządów, NGO oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej na bezpłatne spotkanie informacyjne o programie "Europa dla obywateli", które odbędzie się 16 stycznia 2020 roku w Lublinie.

Celem szkolenia jest przybliżenie przedstawicielom trzeciego sektora i samorządów, aktywistom, społecznikom oraz osobom zainteresowanym realizacją projektów międzynarodowych, zasad ubiegania się o dofinansowanie w programie grantowym Unii Europejskiej "Europa dla obywateli".

Punkt Kontaktowy programu „Europa dla obywateli"
Czytaj więcej o: Program UE "Europa dla obywateli" - zaproszenie na spotkanie informacyjne w Lublinie, 16 stycznia 2020 r.

Informacje na temat ogłoszonego konkursu nr 4/2020 dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) na operacje, które będą realizowane w 2020 r. i 2021 r.

19 grudnia 2019

Informacja o planowanym szkoleniu dla m.in. Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Parczewskiego w ramach programu KSOW:

30.12.2019 (poniedziałek) godz. 9.00 Sala konferencyjna Starostwa powiatowego  w Parczewie, ul. Warszawska 24

 

Szanowni Państwo,

 w imieniu Pana Michała Mulawy - Wicemarszałka Województwa Lubelskiego, chciałabym przekazać Państwu informacje na temat ogłoszonego konkursu nr 4/2020 dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) na operacje, które będą realizowane w 2020 r. i 2021 r.

 Nazwa konkursu  – 4/2020.

 Cel – Rozwój obszarów wiejskich.

 Termin naboru wniosków – 9 grudnia 2019 r. – 17 stycznia 2020 r.

 Beneficjenci działania – partner zarejestrowany w bazie KSOW.

 Partnerami KSOW mogą być jednostki samorządu terytorialnego, państwowe lub samorządowe jednostki organizacyjne, przedsiębiorstwa państwowe, jednostki naukowe/uczelnia wyższa, szkoły lub placówki oświatowe, rolnicze zrzeszenia branżowe i sektorowe, związek lub organizacja rolnicza (kółka rolnicze), samorząd gospodarczy i zawodowy (cechy, izby), organizacje pracodawców, organizacje pozarządowe, organizacje producentów, Lokalne Grupy Działania, Lokalne Grupy rybackie, spółka handlowa, spółka cywilna, spółdzielnie socjalne, grupy producentów, osoby fizyczne prowadzące działalność,  osoby fizyczne i inne.

Rejestracja partnerów pod linkiem: http://lubelskie.ksow.pl/baza-partnerow-ksow.html

 Budżet – 810 000,00 zł.

 Tematy operacyjne –

 3. Gromadzenie przykładów operacji realizujących poszczególne priorytety Programu -26 000,00 zł,

 4. Szkolenia i działania na rzecz tworzenia sieci kontaktów dla Lokalnych Grup Działania (LGD), w tym zapewnianie pomocy technicznej w zakresie współpracy międzyterytorialnej i międzynarodowej- 40 000,00 zł

 6. Ułatwianie wymiany wiedzy pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w rozwoju obszarów wiejskich oraz wymiana i rozpowszechnianie rezultatów działań na rzecz tego rozwoju – 170 000,00 zł

9. Wspieranie współpracy w sektorze rolnym i realizacji przez rolników wspólnych inwestycji – 250 000,00 zł

 13. Promocja zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich- 324 000,00 zł

 Formy działania –

1) szkolenie/seminarium/warsztaty/spotkanie;

2) wyjazd studyjny;

3) konferencja/kongres;

4) targi/impreza plenerowa/wystawa;

5) stoisko wystawiennicze/punkt informacyjny na targach/imprezie plenerowej/wystawie;

6) publikacja/materiał drukowany;

7) prasa;

8) audycja/film/spot odpowiednio w radiu i telewizji;

9) analiza/ekspertyza/badanie;

10) informacje i publikacje w Internecie.

 Punktacja wniosków – maksymalnie 25 pkt. (załącznik nr 1- szczegółowa punktacja).

 Aktualne informacje o konkursie - http://ksow.pl/konkurs-42020.html

 Ponadto, w załączniku przesyłam harmonogram spotkań w powiatach (załącznik nr 2 – harmonogram spotkań z powiatami).

 Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 81 44 16 795, 81 44 16 903.

 Z poważaniem,

 

Ewa Szałachwiej

Dyrektor

Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Ewa Szałachwiej Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Zaproszenie na spotkanie dla organizacji pozarządowych

9 grudnia 2019

W załączeniu treść zaproszenia na spotkanie dla organizacji pozarządowych ubiegających się o dotację na projekty społeczne w ramach FIO edycja 2010.

Dokument do przeczytania:  > KLIKNIJ W ARTYKUŁ

Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych

Zaproszenie do udzialu w konferencji informacyjno-szkoleniowej "LUBELSKIE 2019"

26 września 2019

W imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego serdecznie zaprcszamy do udzialu w konferencji informacyjno-szkoleniowej LUBELSKIE 2019.

Celem konferencji jest zaktywizowanie podmiotów prowadzących działalność w zakresie kultury fizycznej na terenie województwa lubelskiego, w szczególności w malych miastach i na terenach wiejskich do upowszechniania sportu.

Wydarzenie odbędzie się w dniu 11 października 2019 r. w godz. 10.00 - 15.30 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przy ulicy Artura Grottgera 2 w sali 57.

Prosimy o potwierdzenie udzialu w konferencji poprzez imienne zgtoszenie swoich przedstawicieli w nieprzekraczalnym terminie do dnia 7 października 2019 . na adres e-mail: anna.placha@lubelskie.pl lub pod nr. tel.: (81) 44-16-718 w godz. 7.30-15.30.

Wydział Edukacji i Spraw Społecznych

Informacje

19 września 2019

W dniach 15-16 października 2019 roku odbędzie się Konwent – Regionalna Sieć Współpracy Organizacji Pozarządowych z Samorządem Terytorialnym w ramach Lubelskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych. Organizatorami przedsięwzięcia są Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie, Wojewódzka Rada Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego oraz Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych.

Wydział Edukacji i Spraw Społecznych
Czytaj więcej o: Informacje